• KOÇDER
    • El verin hayat bulsunlar, El verin hayata tutunsunlar
Üyelik Girişi
LÜTFEN GEÇ KALMAYIN...

NE ZAMAN OTİZM’DEN ŞÜPHELENMELİSİNİZ !...

·         Göz Kontağı Kurmuyorsa,

·         Konuşmada Gecikme Varsa,

·         Anlamsız Gülüyor Ve Ağlıyorsa,

·         Amacına Uygun Oyun Oynamıyorsa,

·         Parmak Ucunda Yürüyorsa,

·         Kendi Etrafında Dönüyorsa,

        ·         Sallanma ve Kanat Çırpma Gibi Davranışlar Sergiliyorsa… 

VAKİT KAYBETMEDEN, DOĞRU TEŞHİS VE TANILAMA İÇİN BİR UZMANA BAŞVURUN…

Başkandan Otistik Çocuklara Sıcak Yuva...

Başkan Karaosmanoğlu, otistik çocuklara sıcak bir yuva olacak merkezin kurulması talimatını verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği Başkanı İlkin Kılıçaslan ile otistik çocukları ve ailelerini ağırladı.

Başkan Karaosmanoğlu, en uygun yerde ve en kısa zamanda otistik çocuklara sıcak bir yuva oluşturulması için talimat verdi.

DÜNYA OTİZM FARKINDALIK AYI: Kocaeli Otizm Derneği Başkanı Kılıçaslan ile otistik çocuklar Gökmen, Alperen ve Semih, velileriyle beraber Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Dernek başkanı Kılıçaslan, Dünya Otizm Farkındalık ayında bulundukları bilgisini vererek, otistik çocuklarla beraber tanışmak amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi. Kılıçaslan, dernek bünyesinde otistik 50 çocuğun bulunduğunu, ancak bu sayının Kocaeli genelinde 300-400’e ulaştığını dile getirdi.

SEVGİ VE SABIR İSTİYOR: Kılıçaslan, otizm ve otistik çocukların tedavisiyle ilgili Başkan Karaosmanoğlu’na bilgi aktardı. Büyükşehir olarak engelli çocukların eğitimine ve topluma kazandırılmasına ayrı bir önem verdiklerine değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bu aileler için bir sınav. Bu sınavı kazanmak için de sevgi ve sabır gerekiyor’’ dedi.

‘’BİZE BİR HEDİYE OLDU’’: Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bu çocuklarımızın eğitimi için ulaşımı kolay bir yerde bir merkez oluşturacağız. Böylece Kocaeli’ndeki otistik çocuklarımızın sıcak bir yuvası olacak’’ dedi. Dernek başkanı Kılıçaslan ile veliler, bu habere çok sevinerek, ‘’İçinde bulunduğumuz bu ayda bizim için adeta bir hediye oldu’’ ifadesini kullandı.

GEBZE’DEKİ OKULDA İNCELEME: Öte yandan Başkan Karaosmanoğlu, Gebze Otistik Engelliler Eğitim Merkezi’ni de ziyaret etti. Ziyarette Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel de hazır bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, burada okul müdürü Ayhan Doğan ile öğretmenlerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Müdür Doğan, okulda 54 otistik öğrenciye 29 öğretmenle 4’er kişilik sınıflarda eğitim verdiklerini anlattı. Müdürü Doğan, Büyükşehir tarafından okul bahçesine piknik masaları konulması ve masa tenisi hediye edilmesi nedeniyle de teşekkürlerini iletti. Başkan Karaosmanoğlu da okulun bahçesinin düzenlenmesi, çocuk oyun grubu konulması ve oturma grupları yerleştirilmesi konusunda talimat verdi.

 

                                                      11.04.2010    BİZİM KOCAELİ GAZETESİ