• KOÇDER
    • El verin hayat bulsunlar, El verin hayata tutunsunlar
Üyelik Girişi
LÜTFEN GEÇ KALMAYIN...

NE ZAMAN OTİZM’DEN ŞÜPHELENMELİSİNİZ !...

·         Göz Kontağı Kurmuyorsa,

·         Konuşmada Gecikme Varsa,

·         Anlamsız Gülüyor Ve Ağlıyorsa,

·         Amacına Uygun Oyun Oynamıyorsa,

·         Parmak Ucunda Yürüyorsa,

·         Kendi Etrafında Dönüyorsa,

        ·         Sallanma ve Kanat Çırpma Gibi Davranışlar Sergiliyorsa… 

VAKİT KAYBETMEDEN, DOĞRU TEŞHİS VE TANILAMA İÇİN BİR UZMANA BAŞVURUN…

Annelerin Hakkı Ödenmez...

Annelerin Hakkı Ödenemez

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Annem" konulu seminer Yunus Emre Kültür Merkezi'nde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği seminerde yer yer duygusal sahneler de yaşandı. Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan' ın sunumunda gerçekleşen seminerde aile kavramı üzerinde durularak, günümüz toplumunda unutulan değerler ve toplumsal yozlaşmanın anne ve çocuk ilişkileri üzerindeki etkilerine değinildi.

Kılıçarslan annelerin hakkının hiçbir şekilde ödenemeyeceğini söyleyerek; " Hayatta her şeyin bir karşılığını bulabilirsiniz, ama anne hakkının bu dünyada hiçbir karşılığı yoktur. O nedenle evlatlar ne yaparlarsa yapsınlar o fedakar varlıkların hakkını ödeyemezler" dedi.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da annelerin değerini bir çocuk doktoru olarak çok iyi bildiğini söyleyerek; " Özellikle engelli annelerinin evlatları için mücadelesini daima takdir ve hayranlıkla gözlemlemişimdir. Anneler sayesinde bugün bu toplum ayakta durmaktadır. Bir anne evladını ne kadar sağlıklı ve doğru düşünen bireyler olarak yetiştirirse o toplumun sırtı yere gelmez. Bu vesileyle tüm annelerin anneler gününü kutluyorum" dedi.

Etkinlikte Yılın Anneleri için ödül töreni de düzenlendi. Bu yıl İzmit Belediyesi tarafından yapılan değerlendirmede yıllın anneliğine iki fedakar anne seçildi. Kendisi de bir engelli çocuk annesi olan ve yaşamını otistik çocukların topluma kazandırılmasına adayan Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği Başkanı İlkin Kılıçarslan ile bir süre önce evlerinde çıkan yangında alevler arasında kalan kızını canı pahasına kurtararak yaşama döndüren Elif Yis Başkan Doğan'ın elinden plaket ve ödüllerini aldılar.

Ödül töreni sırasında katılımcıların pek çocuğunun göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü. Ödülünü kızı ile almaya gelen Elif Yis ve Otistik Çocuklar Derneği Başkanı İlkin Kılıçarslan Başkan Doğan'a teşekkür ederek yılın anneliğinin kendileri için en değerli ödül olduğunu söylediler.

Yunus Emre Kültür Merkezi'ndeki etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar'ın yanı sıra mahalle muhtarları da katıldı.

12.05.2010