• KOÇDER
    • El verin hayat bulsunlar, El verin hayata tutunsunlar
Üyelik Girişi
LÜTFEN GEÇ KALMAYIN...

NE ZAMAN OTİZM’DEN ŞÜPHELENMELİSİNİZ !...

·         Göz Kontağı Kurmuyorsa,

·         Konuşmada Gecikme Varsa,

·         Anlamsız Gülüyor Ve Ağlıyorsa,

·         Amacına Uygun Oyun Oynamıyorsa,

·         Parmak Ucunda Yürüyorsa,

·         Kendi Etrafında Dönüyorsa,

        ·         Sallanma ve Kanat Çırpma Gibi Davranışlar Sergiliyorsa… 

VAKİT KAYBETMEDEN, DOĞRU TEŞHİS VE TANILAMA İÇİN BİR UZMANA BAŞVURUN…

Onlar bizim meleklerimiz

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği Başkanı İlkin Kılıçarslan ile Kocaeli Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçarslan’ı kabul etti. Kendisini ziyarete gelen otistik çocuklara sevgiyle sarılan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bizler otizmin farkındayız, toplum olarak da farkında olmalıyız. Onları hayata kazandırmak için her türlü desteği veriyoruz. Bu çocuklar bizim meleklerimizdir’’ dedi.

OTİSTİK ÇOCUKLAR DERNEĞİ

Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği(KOÇDER) Başkanı İlkin Kılıçarslan ile Kocaeli Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçarslan, dernek yöneticileri Münevver Yinenç, Saime İnik ve dernek çatısı altında eğitim alan çocuklardan Arda Yinenç ve Damlanur İnik, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Dernek başkanı Kılıçarslan, Başkan Karaosmanoğlu’na kendilerine olan samimi yaklaşımı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

OTİZMİN FARKINDAYIZ, ONLARIN YANINDAYIZ

Kendisini ziyarete gelen çocuklara sevgiyle sarılan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Otistik çocuklarımızın hem kendileri, hem de aileleri hayat boyu bir imtihan yaşıyor. Sabırla hayata tutunuyorlar.

Özel eğitim gerektiren çocuklarımızın sahipsiz, yalnız, dertleriyle baş başa kalmasına hiçbir zaman gönlümüz razı olmadı. Onlar için imkanlarımızı seferber ettik. Bu kentin yöneticileri olarak bizler otizmin farkındayız, toplumun da farkında olması için yapılan çalışmalara destek veriyoruz. Otistik çocuklarımızın yüzündeki bir gülümseme aileleri ve bizim için paha biçilmezdir’’ ifadesini kullandı.

 Kaynak: http://www.kocaeli.bel.tr/icerik/onlar-bizim-meleklerimiz-/36/27881.aspx