• KOÇDER
    • El verin hayat bulsunlar, El verin hayata tutunsunlar
Üyelik Girişi
LÜTFEN GEÇ KALMAYIN...

NE ZAMAN OTİZM’DEN ŞÜPHELENMELİSİNİZ !...

·         Göz Kontağı Kurmuyorsa,

·         Konuşmada Gecikme Varsa,

·         Anlamsız Gülüyor Ve Ağlıyorsa,

·         Amacına Uygun Oyun Oynamıyorsa,

·         Parmak Ucunda Yürüyorsa,

·         Kendi Etrafında Dönüyorsa,

        ·         Sallanma ve Kanat Çırpma Gibi Davranışlar Sergiliyorsa… 

VAKİT KAYBETMEDEN, DOĞRU TEŞHİS VE TANILAMA İÇİN BİR UZMANA BAŞVURUN…

OTİSTİK ÇOCUKLARDAN MUHTEŞEM FİNAL

 

KOÇ-DER’in birbirinden değerli otistik çocukları, sergiledikleri oyunlar, okudukları şiirler ve söyledikleri şarkılarla unutulmaz bir sezon finali yaptı.

Kocaeli Otistik Çocuklar
Derneği (KOÇ-DER), önceki akşam gerçekleştirilen muhteşem bir gösteriyle dolu dolu geçen sezonu kapattı. Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu`nda gerçekleşen yıl sonu gösterisine; Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, CHP`li meclis üyesi Gülümser Ayhan, gazetemiz imtiyaz sahibi Güngör Arslan`ın eşi Suna Arslan, gazetemiz yazarlarından Aysun Erenkaya, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Mücahit Arslan, STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

MELEKLERE KANATIZ
Otistik çocukların aileleriyle birlikte katıldığı tören kokteylle başladı. Ardından bol renkli gösterilere geçildi. KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçaslan`ın açılış konuşmasında mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayanlara ve yıl boyunca yaptıkları çalışmalarda destek verenlere teşekkür etti. Kılıçaslan, “Sevgi her engeli aşar. Biz, meleklerimize kanat oluyoruz. Bizim meleklerimiz ellerinde geldiğince çok güzel şeyler öğrendi. Böyle bir günde yanımızda olduğunuz için sizlere minnettarız” dedi.

BÜYÜLEYEN RİTİM
Konuşmanın ardından ritim hocası Murat Bizel, otistik olan Taha Berk ile herkesi şaşırtan bir ritim gösterisi sundu. Birbirinden farklı ritimlerle büyük alkış toplayan Bizel ve Berk, aslında herkese hayatta hiçbir engelin olmadığını gösterdi. Programa katılanlara kısa bir konuşma yapan Bizel, ailelerin daha fazla ve daha güzel çalışmalar için destek vermesini isterken, çocukların eğitimden geçerek çok güzel projelere imza atacağını söyledi. Ritim gösterisinin ardından Taha Berk, öğretmeni Murat Bizel`e teşekkür plaketini verdi.

MÜZİK, DANS VE EĞLENCE
Programda ODTÜ-KYÖD Koleji öğrencileri, otistik çocuklarla birlikte muhteşem bir de dans gösterisi sundu. Tango yapan öğrenciler daha sonra otistik çocuklardan Damla Nur İnik`in okuduğu ‘Annem ve Atatürk` isimli şiirle duygulandı. Dernek başkanı İlkin Kılıçaslan`ın eşi Alp Kılıçaslan`ın gitarı eşliğinde oğlu Alperen Kılıçaslan şarkı söyledi, kulakların pasını sildi. Gece Ertuğrul Şenol`un gitarı, otistik çocuklardan oluşan koronun seslendirdiği şarkılar ve jimnastik gösterileriyle son buldu.

Kaynak: http://www.bizimkocaeli.com/guncel/80321-otistik-cocuklardan-muhtesem-final.html